January 27th/28th Master Re-Scheduling Notice

MASTER RE-SCHEDULING NOTICE

January 27/28, 2018

BOYS

Boys Under-13 Gold  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • BCSA B Cup quarter-final: Cowichan Valley hosts Gorge
  • BCSA B Cup quarter-final: Juan de Fuca hosts Bays United
  • BCSA B Cup quarter-final: Prospect Lake/Peninsula hosts Saanich Fusion
  • bye – Lakehill (drew bye into B Cup semi-final)

Boys Under-13 Silver  —  no re-scheduling; play your games as originally scheduled for Saturday, Jan. 27

Boys Under-13 Bronze  —  no re-scheduling; play your games as originally scheduled for Saturday, Jan. 27

Boys Under-14 Gold  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • BCSA B Cup quarter-final: Lakehill Gunners hosts Juan de Fuca
  • BCSA B Cup quarter-final: Gorge hosts Bays United
  • BCSA B Cup quarter-final: Saanich Fusion hosts Prospect Lake/Peninsula
  • bye – Cowichan Valley Grizzlies (drew bye into B Cup semi-final)

Boys Under-14 Silver  —  no re-scheduling; play your games as originally scheduled for Saturday, Jan. 27

Boys Under-15 Gold  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • BCSA B Cup quarter-final: Juan de Fuca hosts Bays United
  • Gorge/Lakehill hosts Prospect Lake/Peninsula (as originally scheduled for Jan. 27)
  • bye – Cowichan Valley (Jan. 27 opponent playing in B Cup so unavailable)

Boys Under-15 Silver  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • Gorge Hanson hosts Sooke Linell (Nov. 4 Round 1 outstanding game)
  • Cowichan Valley Lohsen hosts Salt Spring Shugar (as originally scheduled for Jan. 27)
  • Juan de Fuca Pallan hosts Lakehill Richards (as originally scheduled for Jan. 27)
  • Prospect Lake Curtis hosts Peninsula Lott (Nov. 4 Round 1 outstanding game)
  • bye – Bays United Chester (as originally scheduled for Jan. 27)

Boys Under-16 Gold  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • BCSA B Cup quarter-final: Saanich Fusion hosts Juan de Fuca Soberg
  • BCSA B Cup quarter-final: Bays United hosts Gorge/Lakehill
  • BCSA B Cup quarter-final: Juan de Fuca Johnson hosts Prospect Lake/Peninsula
  • BCSA B Cup quarter-final: Sooke hosts Cowichan Valley

Boys Under-16 Silver  —  no re-scheduling; play your games as originally scheduled for Saturday, Jan. 27

Boys Under-18/17 Gold  —  on Sunday, January 28, play the following:

  • BCSA B Cup quarter-final: Prospect Lake/Peninsula hosts Gorge/Lakehill
  • BCSA B Cup quarter-final: Bays United Ultras host Juan de Fuca
  • U17 Bays United Virk hosts Cowichan Valley (*Round 4 game not listed on your schedule)
  • bye – Saanich Fusion

*NOTE:  :  Since these teams have already played all their games against each other as listed on the Boys U18/17 Gold schedule they will play what is classified as a “Round 4” game – officially it is considered a “league game that will not count in the standings” as there are no Round 4 games on their league schedule. The home team is reversed from the previous round. Both teams must report their score to their score recorder however the score can not be posted on the LISA website as the game has to be listed on your original schedule in order to be included in the website database.

Boys Under-18/17 Silver  —  no re-scheduling; play your games as originally scheduled for Sunday, Jan. 28

GIRLS

Girls Under-13 & Under-14 Gold  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • U13 BCSA B Cup quarter-final: Bays United Cunningham hosts Saanich Fusion
  • U13 BCSA B Cup quarter-final: Juan de Fuca hosts Lakehill/Gorge
  • U13 BCSA B Cup quarter-final: Cowichan Valley Lomas hosts Peninsula/Prospect Lake
  • U14 Cowichan Valley Rowlings hosts U13 Bays United Beatty (Dec. 16 Round 2 outstanding game)
  • bye – U14 Bays United McGee

Girls Under-13 Silver  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • Juan de Fuca Cornforth hosts Salt Spring Strikers (Dec. 16 Round 2 outstanding game)
  • Sooke Clarkson hosts Peninsula Lewis (Dec. 16 Round 2 outstanding game)
  • Gorge LeBlanc hosts Bays United Major (as originally scheduled for Jan. 27)
  • Lakehill/Prospect Lake Elder hosts Lakehill Nash (as originally scheduled for Jan. 27)
  • bye – Juan de Fuca Bruschetta (as originally scheduled for Jan. 27)

Girls Under-14 Silver  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • Bays United Little hosts Peninsula/Prospect Lake Mosher (Nov. 18 Round 2 outstanding game)
  • Juan de Fuca White hosts Gorge Hamilton (Nov. 18 Round 2 outstanding game)
  • Saanich Fusion Kilbank hosts Cowichan Valley Blackwell (Nov. 18 Round 2 outstanding game)
  • bye – Juan de Fuca Ortega (as originally scheduled for Jan. 27)

Girls Under-15 & Under-16 Gold  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • U15 BCSA B Cup quarter-final: Lakehill Reed hosts Juan de Fuca Gilbert
  • U15 Cowichan Valley Johnston hosts U16 Bays United Leal (Feb. 17 Round 3 played in advance)
  • U15 Peninsula/Prospect Lake Longpre hosts U16 Juan de Fuca Smith (Feb. 17 Round 3 played in advance)
  • U16 Cowichan Valley Poirier hosts U15 Bays United Cockayne (*Round 4 game not listed on your schedule)

*NOTE:  :  Since these teams have already played all their games against each other as listed on the Girls U15 & U16 Gold schedule they will play what is classified as a “Round 4” game – officially it is considered a “league game that will not count in the standings” as there are no Round 4 games on their league schedule. The home team is reversed from the previous round. Both teams must report their score to their score recorder however the score can not be posted on the LISA website as the game has to be listed on your original schedule in order to be included in the website database.

Girls Under-15 Silver  —  no re-scheduling; play your games as originally scheduled for Saturday, Jan. 27

Girls Under-16 Silver  —  on Saturday, January 27, play the following:

  • Peninsula West hosts Cowichan Valley White (Dec. 2 Round 2 outstanding game)
  • Juan de Fuca Strickland hosts Sooke Clarkston (Dec. 9 Round 2 outstanding game)
  • Saanich Fusion Hof hosts Bays United Martinez (as originally scheduled for Jan. 27)
  • Salt Spring O’Connor hosts Gorge Trelford (as originally scheduled for Jan. 27)
  • bye – Prospect Lake Ainsworth (as originally scheduled for Jan. 27)

Girls Under-18/17 Gold  —  no re-scheduling; play your games as originally scheduled for Sunday, Jan. 28

Girls Under-18/17 Silver  —  no re-scheduling; play your games as originally scheduled for Sunday, Jan. 28